Атмосфера в команді

Психологи визначають відчуття безпеки як впевненість у тому, що команда не висміюватиме, не відкидатиме і не каратиме нікого за точку зору, що людина в висловлює, за питання, які ставить або за помилки, які робить.

Особливо це стосується міленіалів, які нині становлять більше 50 % робочої сили.

Зазвичай вони розглядають поняття різнорідності ширше, ніж їхні колеги з покоління x , та надають великого значення різноманітності точок зору та досвіду. Згідно з дослідженням міленіали виявляють більше готовності звести разом різних людей, щоб кожен міг чогось повчитися в інших та спільно попрацювати.

Зараз, коли дефіцит персоналу є неабиякою проблемою для більшості компаній, якщо прагнемо утримувати людей, то варто більш уважніше ставитися до потреб працівників, що належать до різних поколінь.

Дослідження переконливо свідчать про те, що коли людина змінює соціальний простір, наприклад, влаштовується на нову роботу, її мозок сканує інформацію і будує карту взаємовідносин на основі таких критеріїв, як впливовість, включаючи ієрархію, домінування, компетентність та спорідненість, що включає довіру, любов та близькість. Йдеться про пошук безпечної атмосфери, що характеризується довірою та взаємоповагою, де люди не бояться бути собою.

Отже, виглядає так, що врешті-решт корпоративна культура компаній починає мати значення…

Art by Marta Pitchuk