Важливість самодисципліни

Оскільки я фокусуюсь на темі порядку в житті, то під час проведення сесій з клієнтами наполягаю на необхідності самодисципліни.

Як правило, багато хто з цим згоден, але ось минулого тижня було кілька таких зустрічей, де мені намагалися довести, що зараз самодисципліна – це занадто, тож усім важко, багато хто в депресії і потрібні інші підходи.

Але мене не змогли переконати, що самодисципліна сьогодні це надмірна вимога. Навпаки, я вважаю, що багато витрачають енергію марно, оскільки весь час перебувають ніби в проміжному стані не бувають ні повністю вільні, ні повністю зосереджені на чомусь.

Самодисципліна дозволяє нам знати, коли і чим займатися. Вона якраз оберігає нас від того, щоб не розпастись на частини.
Дотримання чіткого розкладу дозволяє самостійно вирішувати, коли ми в робочому режимі, а коли в режимі відпочинку і потрібно відновлювати сили.

І ще одна перевага самодисципліни, на мій погляд. Будучи дисциплінованими, ми можемо свідомо вибирати, чим готові жертвувати. Це добре розуміють, наприклад, спортсмени, тому що їм доводиться багато від чого відмовлятися, щоб у певний момент, коли це дійсно потрібно, продемонструвати максимум своїх можливостей.

Іншими словами, самодисципліна вчить нас бути готовим чимось жертвувати, відмовитися від чогось зайвого сьогодні, щоб створити умови для майбутнього.

Тому я рекомендую клієнтам скласти список справ, хоча б до кінця року, якими точно не треба займатися.
Але обов’язково планувати те, що має бути зроблено і дотримуватися свого плану.

До речі, задоволення, яке ми отримуємо від виконання всіх справ, які було заплановано, того варто.