Критерії персонального розвитку

З одного боку, навколишній світ вимагає, щоб ми були відкритими, гнучкими, змінювалися самі і реагували на зміни, що відбуваються. З іншого боку, критеріїв, за якими ми можемо зрозуміти, що ми розвиваємося, не так багато, або вони не узгоджені між собою.

Якщо ми звернемося до психології та спробуємо виділити якісь основні критерії розвитку, отримаємо цілий перелік. Але якогось єдиного критерію, що дозволяє контролювати свій розвиток, вичленувати не зможемо.

Тому доведеться самостійно виробляти критерії розвитку.

✓ 1. Ми можемо говорити про розвиток, коли у нас формуються нові відносини із навколишнім світом:

– Коли нам доводиться переосмислити нову реальність та підлаштовуватися під неї.

– Коли нам доводиться переструктурувати реальність, у якій ми перебуваємо.

– Коли ми інакше розуміємо, що відбувається навколо нас.

– Коли ми по-іншому розуміємо себе та свою роль у цьому світі.

✓ 2. Ще один фактор розвитку – вміння керувати енергією. Якщо ви знаходитесь в хорошому енергетичному тонусі, немає ситуацій, коли ваше тіло погано почувається, ви бадьорі і сповнені сил, значить ви навчилися керувати своєю енергією.

Умовно нашу енергію можна у вигляді піраміди. Підстава піраміди – фізична енергія, але в вершині піраміди – духовна. І якщо з фізичною енергією і тим, як її поповнювати все більш-менш зрозуміло, то розвитку емоційного інтелекту і підвищенню рівня духовної енергії треба вчитися.

Як розвивати емоційний інтелект? Визначте:

– Чи вмієте контролювати свої емоції?

– Чи вмієте ви виражати емоції?

– Чи вмієте наповнювати себе необхідними емоціями?

– Які люди вас оточують?

– Це оточення сприяє вашому емоційному здоров’ю? Чи, навпаки, виступає як тригер і провокує на емоції, які ви б не хотіли переживати?

Так перед нами відкривається цілий спектр навичок, пов’язаних з емоційним інтелектом, які ми просто зобов’язані опанувати!

Про це та інше ви дізнаєтесь на Youtube каналі Будь компетентним

Підписуйтесь на канал та розвивайтеся!