Сильні люди

Почала спостерігати ситуацію, в якій сильні, цілеспрямовані, душевно щедрі люди все частіше стають вразливими.

Зрозуміло, що зазвичай за допомогою до психологів звертаються ті, хто потребує підтримки.

Однак, я рідко працюю в якості психологіні, навіть коли звертаються, перенаправляю до колег, тому що менторство передбачає інший підхід.

Мої клієнти в основному – сильні та самодостатні керівники різних рівнів, тому їм не так потрібна підтримка з мого боку, як посилення, допомога в самореалізації, збільшення масштабу перед новими викликами.

Тим більше співчуття і поваги я до них відчуваю зараз, коли бачу їхні рани і слухаю про їхній біль. Коли красиве, потужне дерево з широкою кроною та розлогими гілками готове будь-якої миті впасти, але тримається з останніх сил, це викликає сильні емоції.

Вони жодною мірою не скаржаться, вони приходять з розумінням, що ті випробування, які випали на їхню долю – всі мають втрати – це перевірка їхнього характеру. Вони знають, що біль, який вони відчувають, маркер того, що їм потрібно винести з цієї ситуації важливий урок.

Власне, розумінню цих уроків ми присвячуємо всі зустрічі. І чим краще вони усвідомлюють ті уроки, які дало їм життя, тим менш болісно переживають нові схожі ситуації.

Сильні люди хочуть розуміння, і коли воно до них приходить, починають, якщо не любити свої випробування, то принаймні ставиться до них із вдячністю.

Як сказав один із моїх клієнтів – «Все буде добре. Я не зламаюсь і не впаду, в мене просто немає такої опції в налаштуваннях…»

Art by Ольга Гайдамака