Часу може не вистачити

Ви боїтеся постаріти? Вважаєте, що старість – виключно процес в’янення та занепаду? А чи можна зберегти здоровий глузд і вести активне життя після 70 років? Цим же питанням задалися вчені Гарвардського університету та провели наймасштабніше та тривале безперервне дослідження циклу людського життя.

У дослідженні брали участь три групи населення: випускники Гарвардського університету; бідні жителі Бостона та жінки з надзвичайно високим коефіцієнтом інтелекту.

Деякі з них вчені спостерігали понад 60 років і дійшли висновку, що старість — це не лише процес занепаду. Багато людей похилого віку здатні формувати нові навички і ставати мудрішими і досвідченішими в соціальному плані.

Від чого це залежить? Від того, яку фізичну діяльність практикують люди похилого віку. Діяльність, що містить пізнавальний компонент, наприклад, танці або тай чи підтримують мозкову активність.

Сьогодні друга половина життя багато в чому залежить від того, як ми вирішимо його провести. І замислитись про це потрібно заздалегідь. Навіть якщо здається, що ще рано.

Сьогодні, плануючи майбутнє, багато успішних людей оперують формулюванням – часу може не вистачити.